O NÁS aneb JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Jak starý mlýn získal novou roli

nadpis mlyn

Jak to všechno začalo? V malé vesničce Štědrákova Lhota, patřící k obci Ruda nad Moravou v podhůří Jeseníků, byl na prodej objekt bývalého mlýna v údolí Hostického potoka. Sto třicet let staré stavení se silným geniem loci nás okouzlilo svým šarmem a jedinečností. Takový unikát si zaslouží novou šanci! Rozhodli jsme stavení koupit a přestavět jej na moderní rekreační objekt, jemuž jsme dali jméno Mlýn pod lesem. Pohádkové kouzlo starého mlýna ve Štědrákově Lhotě si teď mohou vychutnat všichni, kdo rádi tráví dovolenou či prázdniny na chatě či chalupě uprostřed krásné přírody.

Ubytování pro rodiny a skupiny

K pronájmu nabízíme celý objekt mlýna, který prošel kompletní rekonstrukcí. Přestavba byla provedena velmi citlivě s důrazem na zachování venkovského rázu stavení i jeho interiérů. Věnovali jsme se i těm nejmenším detailům, abychom harmonicky spojili starobylé s moderním a obyčejné s luxusem. Rekreační chalupa zařízená v rustikálním stylu je k pronájmu celoročně k letní i zimní rekreaci v podhůří Jeseníků. K dispozici je šest prostorných ložnic s kompletním zázemím, plně vybavená kuchyně pro 23 osob i společenská místnost. Součástí vybavení je také dětská herna a zahrada s bazénem a venkovním krbem. Mlýn pod lesem nabízí ubytování pro 23 hostů a je vhodný pro rodinnou dovolenou, firemní, sportovní a další skupinové pobyty.

Proč přijet do Štědrákovy Lhoty?

Nedotčená horská příroda Jeseníků je balzámem na duši a ideálním místem k odpočinku. Ve Mlýně pod lesem ve Štědrákově Lhotě se budete cítit jako doma! Rádi u nás přivítáme turisty, cyklisty, houbaře, lyžaře i běžkaře, zkrátka všechny, kdo hledají klid venkova a čistý vzduch. K aktivnímu odpočinku v okolí Štědrákovy Lhoty můžete využít síť značených pěších tras i cyklostezek, které vás povedou za krásami Jeseníků. V okolí můžete objevovat přírodní zajímavosti a kulturní památky. V zimě využijete místní skiareál Panorama se čtyřmi sjezdovými tratěmi, nebo můžete vyrazit na Červenohorské sedlo, Ramzovou, do Koutů nad Desnou a dalších známých skiareálů. Jeseníky nabízejí i desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras.

Fotogalerie

Mlýn pod lesem - původní stav 1
Mlýn pod lesem - původní stav 2
Mlýn pod lesem - původní stav 3
Mlýn pod lesem - původní stav 4
Mlýn pod lesem - původní stav 5
Mlýn pod lesem - před rekonstrukcí 1
Mlýn pod lesem - před rekonstrukcí 2