Zajímavá místa v okolí

Velké Losiny – ruční papírna a zámek

Velké Losiny jsou ideálním místem pro zajímavý celodenní výlet. Navštivte zdejší ruční papírnu se čtyřsetletou tradicí výroby i krásný renesanční zámek.

Pivovar Hanušovice

Vaření piva je alchymie a sledovat tento proces zblízka je úchvatné. Využijte možnosti exkurze do Pivovaru Holba v Hanušovicích a navštivte Pivovarské muzeum!

Zámek a zřícenina Kolštejn

Renesanční zámek Kolštejn je dominantou horské obce Branná. Výlet můžete spojit s jízdou na terénních koloběžkách, návštěvou lanového centra či s další nabídkou zábavy Relax centra Kolštejn.

Hora Matky Boží Králíky

K nejkrásnějším církevním památkám v České republice patří poutní místo Hora Matky Boží nad městem Králíky. Od kláštera je nádherný výhled na okolní horskou přírodu.

Vojenské muzeum a pevnosti v Králíkách

Králická pevnostní oblast zpřístupňuje pozůstatky opevnění Československa z let 1935–1938. Vydejte se na výlet za poznáním vojenské historie, spojený s putováním krásnou přírodou! 

Hrad Bouzov

Pohádkový hrad Bouzov okouzlí všechny romantické duše. Výlet na Bouzov můžete pojit třeba i s návštěvou Muzea tvarůžků v nedalekých Lošticích.

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Mezi sedmi divy Česka se ve společnosti starobylých architektonických památek ocitla i moderní vodní elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách. To je určitě důvod k návštěvě tohoto díla!

CHKO Jeseníky - Praděd

Praděd, nejvyšší hora Moravy, důstojně shlíží na okolní hřbety a údolí Jeseníků. Tady si užijete opravdové nádhery vysokohorské přírody a dalekých rozhledů!

Červenohorské sedlo

Chcete-li si vychutnat kouzlo Jeseníků, vydejte se na Červenohorské sedlo. Vybrat si můžete z mnoha značených tras. V létě nezapomeňte hrnek na borůvky a na podzim košík na houby!

Olomouc

Ze Štědrákovy Lhoty jste autem v hanácké metropoli Olomouc za hodinu. Celý den budete mít na to, abyste si návštěvu pořádně užili – ať už vyrazíte za památkami, do ZOO či do aquaparku.