Vojenské muzeum a pevnosti v Králíkách

Okolí města Králíky je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému z let 1935–1938. Projekt Králická pevnostní oblast zahrnuje deset muzeí ve zpřístupněných pevnostních objektech, kde návštěvníky seznamuje se zajímavou historií pevnostního systému. Putování Králickou pevnostní oblastí navíc vede krásnou přírodou. Každý rok se zde konají zajímavé tematické akce.

Ve městě Králíky je celoročně otevřeno Vojenské muzeum, které připomíná historii československé armády od účasti československých legionářů v I. světové válce až po současnost. Najdete zde sekci věnovanou II. světové válce, sbírku pěchotní, ženijní i dělostřelecké munice a pěchotních zbraní, sbírku polních a protiletadlových kanónů, prostředků protichemické ochrany a další zajímavé exponáty. Kromě stálých expozic připravuje muzeum i příležitostné výstavy a akce.

Vzdálenost ze Štědrákovy Lhoty: 30 km. Více informací o Králické pevnostní oblasti najdete na www.kpo1938.com, Vojenské muzeum Králíky se prezentuje na adrese www.armyfort.com.

Fotogalerie

Pěchotní srub K-S 8